Sıkça sorulan sorular

• dut.com.tr’de hesap açmadan da kolayca sipariş verebilirsiniz.
• Bir ürün için “Satın Al” butonuna tıkladığınızda ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz.
• Beğendiğiniz ürünleri “Sepete Ekle” butonuna tıkladığınızda ürünler sepetinize eklenecektir.
• İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra “Sepeti görüntüle” butonuna tıkladığınızda “Sepetim” sayfasına gelirsiniz.
• Bu sayfada ürün/ürünlerin miktarı ve toplam tutar bilgisini görerek, istediğiniz ekleme, çıkarma işlemlerini yapabilirsiniz.
• Daha sonra “Alışverişi tamamla” butonuna tıklayın.
• Fatura ve teslimat adres ve bilgilerinizi doldurun. Ardından ödeme yönteminizi seçip Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi‘ni onaylayarak “Siparişi onayla” butonuna tıklayın.
– Banka transferi(Havale/EFT) ile ödeme yöntemini seçtiğinizde banka hesap bilgilerimiz görüntülenir ve siparişiniz hemen bize ulaşır. Transfer işleminiz tamamlandığında siparişiniz onaylanacak ve size bilgilendirme e-postası gönderilecektir.
– Kredi/Banka Kartı ile ödeme yöntemini seçtiğinizde bankanın sanal pos sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu alanda bilgilerinizi doğru şekilde girdiğinizden emin olun. Eğer taksitlendirme yapacaksanız, kart bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın altında size gösterilecek taksit seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Ödeme işleminiz tamamlandığında siparişiniz onaylanacak ve hemen işleme alınacaktır.
• Siparişinizin onayı, işleme alınması, hazırlanması ve gönderim süreci ile ilgili bilgiler aynı anda, e-posta ve/veya sms yolu ile sizinle paylaşılacaktır.

 dut.com.tr’den verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için fatura ve teslimat bilgilerinizin doğruluğundan emin olmalısınız. Fatura ve teslimat bilgileri daha sonra değiştirilemez. Bu nedenle fatura ve teslimat bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösterin. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayın. Kargo şubesinden ürün teslimi yapılmaz. Tüm gönderiler adrese ve ilgili kişiye yapılır, alıcının adreste bulunamaması durumunda kimlik bilgileri kontrolünden sonra ancak birinci dereceden yakınına teslimat yapılabilir.

 Kredi/Banka Kartı, GarantiPay ve Banka transferi(Havale/EFT) ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Hafta içi verdiğiniz siparişler üç (3) gün içinde hazırlanıp kargoya teslim edilir. Hafta sonu ve tatil günlerinde verilen siparişler takip eden ilk iş gününden itibaren üç (3) gün içinde kargoya teslim edilmektedir.

 dut.com.tr’den yapacağınız tüm alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz.

 Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde size gönderilen e-postada belirteceğimiz kargo takip numaranız ile, e-posta veya dut.com.tr üzerinden ulaşacağınız “Sipariş takibi” bağlantısına tıklayarak kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 dut.com.tr’den verdiğiniz siparişleri teslim alırken, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo firması görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatıp bizimle konu hakkında iletişime geçin.

 Siparişiniz kargo firmasına teslim edilmeden önce, sipariş sürecinizde size gönderilen e-posta veya dut.com.tr internet sitesinde sağ alt kısımda bulunan “Teslimat, İade ve Değişim” bilgilendirmesi üzerinden ulaşacağınız “Siparişlerim” sayfasında iptal etmek istediğiniz siparişinize ait bilgileri girerek iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yönteminize göre, siparişiniz işleme alınmış ise siparişiniz iptal edilecek ve geri ödeme hemen yapılacaktır. Kargo firmasına teslim edilmiş siparişlerin iptali mümkün değildir. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiyse siparişiniz elinize ulaştıktan sonra iade etmek istediğiniz siparişinizi yine sipariş sürecinde size gönderilen e-posta veya dut.com.tr internet sitesinde sağ alt kısımda bulunan “Teslimat, İade ve Değişim” bilgilendirmesi üzerinden ulaşacağınız “Siparişlerim” sayfasında iade etmek istediğiniz siparişinize ait bilgileri girerek iade sürecini başlatabilirsiniz.

 İptal işlemini tamamladığınızda, eğer ödeme yaptıysanız iadeniz online olarak hemen Kredi/Banka Kartınıza-Hesabınıza tamamen yapılır ve e-posta yolu ile bilgilendirilirsiniz. Kredi/Banka Kartınıza yapılan iadelerin hesabınıza yansıması bankaların prosedürlerine göre 7-15 iş gününü bulabilmektedir. Ödemenizi taksitli olarak yaptıysanız iadeniz her ay kartınıza taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu süreç tamamen bankaların prosedürleri ile ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 dut.com.tr’den satın aldığınız bir ürünü kullanılmamış olması kaydı ile otuz (30) gün içerisinde, dut.com.tr internet sitesinde sağ alt kısımda bulunan “Teslimat, İade ve Değişim” bilgilendirmesi üzerinden ulaşacağınız “Siparişlerim” sayfasında değiştirmek istediğiniz ürünlere ait bilgileri girerek değişim talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçilecek ve değişim süreci ile ilgili destek sağlanacaktır.

 Değişim işlemlerinde ürünleri size bildirilecek olan anlaşmalı kargo firması dışında bir firma ile göndermeniz durumunda kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 dut.com.tr’den satın aldığınız bir ürünü kullanılmamış olması kaydı ile otuz (30) gün içerisinde, dut.com.tr internet sitesinde sağ alt kısımda bulunan “Teslimat, İade ve Değişim” bilgilendirmesi üzerinden ulaşacağınız “Siparişlerim” sayfasında iade etmek istediğiniz ürünlere ait bilgileri girerek iade talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçilecek ve iade süreci ile ilgili destek sağlanacaktır.

 İade işlemlerinde ürünleri size bildirilecek olan anlaşmalı kargo firması dışında bir firma ile göndermeniz durumunda kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 İade işlemlerini tamamladığınız ürünler bize ulaştığında, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir ve iadeniz onaylandığında ürünlerin bedeli online olarak hemen Kredi/Banka Kartınıza-Hesabınıza tamamen yapılır ve e-posta yolu ile bilgilendirilirsiniz. Kredi/Banka Kartınıza yapılan iadelerin hesabınıza yansıması bankaların prosedürlerine göre 7-15 iş gününü bulabilmektedir. Ödemenizi taksitli olarak yaptıysanız iadeniz her ay kartınıza taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu süreç tamamen bankaların prosedürleri ile ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 İade veya değişimini yapmak istediğiniz ürünlerin orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sebebi ile herhangi bir zarar görmemiş olması koşulu ile fatura tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde dut.com.tr üzerinden yapılacak iade/değişim talebi ve yönergeleri doğrultusunda iade ve değişimi yapılabilir. İade veya değişim talebi ile bize gönderdiğiniz ürünler inceleme sürecinin ardından gerekli koşullara uygun ise talebiniz onaylanacaktır. Bu inceleme süreci, ürünler bize ulaştıktan sonra ortalama iki (2) iş günüdür.
*dut.com.tr internet sitesindeki iade ve değişim talep formları doldurulmadan ve ilgili yönergeler doğrultusunda yapılmayan iade ve değişim taleplerinde sorumluluk kabul edilemeyecek ve geri ödemesi gerçekleştirilemeyecektir.

Başka bir sorunuz mu var? Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz;

Başka bir sorunuz mu var?

Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz;