Siparişiniz, ödemeniz onaylandıktan sonra ortalama 3 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Resmi tatil ve özel günlerde bu süre 2 iş günü kadar uzayabilir. Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde size gönderilen e-postada belirteceğimiz kargo takip numaranız ile, e-posta veya Dut.com.tr üzerinden ulaşacağınız "Sipariş takibi" linkine tıklayarak kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Dut.com.tr'den verdiğiniz siparişleri teslim alırken, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo firması görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatıp bizimle konu hakkında iletişime geçin.

 Dut.com.tr'den satın aldığınız bir ürünü kullanılmamış olması kaydı ile 30 gün içerisinde, "Siparişlerim" sayfasında iade etmek istediğiniz ürünlere ait bilgileri girerek iade talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçilecek ve iade süreci ile ilgili destek sağlanacaktır. İade işlemlerinde ürünleri size bildirilecek olan anlaşmalı kargo firması dışında bir firma ile göndermeniz durumunda kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır. İade işlemlerini tamamladığınız ürünler bize ulaştığında, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir ve iadeniz onaylandığında ürünlerin bedeli online olarak hemen Kredi/Banka Kartınıza-Hesabınıza tamamen yapılır ve e-posta yolu ile bilgilendirilirsiniz. Kredi/Banka Kartınıza yapılan iadelerin hesabınıza yansıması bankaların prosedürlerine göre 7-15 iş gününü bulabilmektedir. Kasanizi taksitli olarak yaptıysanız iadeniz her ay kartınıza taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu süreç tamamen bankaların prosedürleri ile ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

 Dut.com.tr'den satın aldığınız bir ürünü kullanılmamış olması kaydı ile 30 gün içerisinde, "Siparişlerim" sayfasında değiştirmek istediğiniz ürünlere ait bilgileri girerek değişim talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçilecek ve değişim süreci ile ilgili destek sağlanacaktır. Değişim işlemlerinde ürünleri size bildirilecek olan anlaşmalı kargo firması dışında bir firma ile göndermeniz durumunda kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

 İade veya değişimini yapmak istediğiniz ürünlerin orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sebebi ile herhangi bir zarar görmemiş olması koşulu ile fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde Dut.com.tr üzerinden yapılacak iade/değişim talebi ve yönergeleri doğrultusunda iade ve değişimi yapılabilir. İade veya değişim talebi ile bize gönderdiğiniz ürünler inceleme sürecinin ardından gerekli koşullara uygun ise talebiniz onaylanacaktır. Bu inceleme süreci, ürünler bize ulaştıktan sonra ortalama 2 iş günüdür.

*dut.com.tr internet sitesindeki iade ve değişim talep formları doldurulmadan ve ilgili yönergeler doğrultusunda yapılmayan iade ve değişim taleplerinde sorumluluk kabul edilemeyecek ve geri ödemesi gerçekleştirilemeyecektir.